چرا بابازار املاک

نشان کردن

توضیحات

اگر شما هم تجربه نقل مکان و جابه‌جایی محل سکونت خود را داشته باشید، با دغدغه‌های مختلف آن مواجه شده‌اید. این دغدغه‌ها به قدری زیاد و بزرگ هستند که گاهی همه انرژی شما را می‌گیرند. دغدغه‌هایی مانند پیدا کردن محل سکونت متناسب با نیازمندی‌ و انتظارات شما، یافتن خانه با متراژ موردنظر و… که باعث می‌شوند در مدت کوتاهی سرخورده و خسته شوید؛ چرا که هریک از این موارد به تنهایی وقت‌گیر و خسته‌کننده هستند؛ بنابراین مجموع آن‌ها وضعیت را پیچیده‌تر خواهد کرد.

این موضوع باعث می‌شود به تدریج همه حوصله و انرژی خود را از دست داده و توانایی کافی برای اداره پروژه جابه‌جایی خانه را نداشته باشید؛ اما در صورتی که بتوانید به نحوی این مشکلات و چالش‌ها را به شکل بهتر و بهینه‌تری مدیریت کنید، شرایط بهتری پیدا خواهید کرد و با انرژی مضاعفی این نقل مکان را مدیریت کنید.

یکی از اموری که به شما در بهبود وضعیت موجود کمک می‌کند، استفاده از تکنولوژی به جای روش‌های سنتی و قدیمی است. به عبارت دیگر اگر به جای سر زدن به بنگاه‌های مشاور املاک مختلف از سایت‌ و اپلیکیشن‌های فعال در این حوزه برای پیدا کردن و خرید خانه کمک بگیرید به مراتب اوضاع بهتر خواهد شد. چرا که با استفاده از این ابزار در هزینه، زمان و انرژی خود صرفه‌جویی خواهید کرد. به دلیل اهمیت سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فعال در حوزه املاک، در این مطلب، ضمن توضیح نحوه کار سایت بابازار و مشاوران املاک سنتی، به مقایسه این دو مورد خواهیم پرداخت. پس در صورتی که شما هم دغدغه خرید، فروش، رهن یا اجاره خانه دارید، در این مطلب با ما همراه باشید.

بنگاه‌های سنتی مشاور املاک

دلالی در ایران از مشاغل پرسود محسوب می‌شود؛ گرچه این شغل به طور کلی برای اقتصاد مضر است و دلال‌ها از نظر قانونی جایگاهی در اقتصاد کشور ندارند؛ اما دلال‌های ملک که با نام بنگاه های املاک شناخته می‌شوند به طور رسمی فعالیت می‌کنند و صنف مشخصی دارند. به همین دلیل فضای کافی برای فعالیت‌های اقتصادی این صنف در بازار املاک وجود دارد. مراجعه به بنگاه‌های ملکی برای عقد قرارداد مسکن روش سنتی و مرسوم بازا مسکن است. بنگاه‌های املاک با دریافت درصدی از کل قرارداد ملکی، درآمد خود را تضمین می‌کنند. این درصد مقدار معینی است که از سوی صنف مربوطه تعیین شده است؛ بابازار املاک با درج مشخصات و معرفی ملک بر روی سایت و همچنین توان مالی خریدار در این فضا کاملا شفاف عمل نموده و مبلغ کمیسیون دریافتی از طرفین معامله نیز مطابق با نرخ نامه دریافت می گردد. لذا هیچگونه ابهامی از نظر قیمت واقعی ملک که از طرف مالک اعلام گریده برای خریدار و یا مستاجر ایجاد نمی گردد.

سرویس های آنلاین املاک

طی چند سال اخیر بازار مسکن هم مانند بسیاری از حوزه‌های کسب و کار به فضای آنلاین کشیده شده و بستر مناسبی برای فعالیت در حوزه مسکن فراهم کرده است. به همین دلیل به طور مرتب بر تعداد سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و ارائه‌دهندگان پیشنهادهای ملک و ساختمان افزوده می‌شود. این مجموعه‌ها مانند پلی میان مشاوران املاک و مشتریان یا فروشندگان ملک و مشتریان قرار گرفته است و اطلاعات مربوط به املاک مختلف را برای میلیون‌ها متقاضی ملک نمایش می‌دهند. این موضوع در طولانی مدت باعث بهبود وضعیت مسکن و قیمت املاک خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که برخی از سایت‌هایی که حوزه اصلی کسب و کارشان مسکن و املاک نیست در این زمینه فعالیت بسیار قدرتمندی دارند. با توجه به اینکه این افراد دانش و تجربه کافی برای کار در این حوزه را ندارند، قیمت‌هایی غیرمعقول و اطلاعاتی ناقص در اختیار شما قرار خواهند داد. به همین دلیل مراجعه به آن‌ها ممکن است نه تنها سودآور نباشد، بلکه خسارات قابل توجهی هم برایتان به همراه داشته باشد.

مزایای استفاده از سرویس های آنلاین

وجود پلتفرم‌های مختلف

سرویس‌های آنلاین معاملات ملک پلتفرم‌های مختلفی دارند. این سرویس‌ها اغلب از سیستم عامل‌های اندروید و IOS پشتیبانی می‌کنند. علاوه براین در صورتی که تمایلی به نصب اپلیکیشن روی گوشی هوشمند خود نداشته نباشید، می‌توانید از سایت‌ها استفاده کنید. به این ترتیب، عدم محدودیت برای دسترسی به سرویس های آنلاین بازار مسکن، باعث کاربری آسان‌تر و پیگیری سریع‌تر خرید، فروش، رهن یا اجاره ملک شده است.

عدم نیاز به مراجعه حضوری

شاید مهم‌ترین مزیت و برتری سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فعال در حوزه املاک نسبت به بنگاه‌های سنتی را بتوان در عدم نیاز به مراجعه حضوری پیدا کرد. هنگامی که به جستجوی ملک برای خرید، رهن یا اجاره می‌پردازید، باید تحقیق و جستجوی خود را از یک بنگاه ملکی به بنگاه دیگر ادامه دهید. چنین شرایطی ضمن اینکه زمان زیادی از شما می‌گیرد، هزینه‌هایی هم به دنبال خواهد داشت. در صورتی که با استفاده از سرویس های آنلاین کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا در هر ساعت از شبانه روز به راحتی املاک، خانه‌ها و مغازه‌های مختلف را مشاهده و بررسی کنید.

امکان جستجوی هدفمند

اگر به بنگاه‌های مشاور املاک مراجعه کرده باشید، به خوبی می‌دانید پرس‌وجو از افراد فعال در این حوزه برای خانه‌هایی با متراژ مختلف و تجهیزات گوناگون چقدر کلافه‌کننده است. گاهی مشاوران به خوبی پاسخ شما را نخواهند داد و گاهی هم از سوالات زیاد شما خسته می‌شوند. البته از همه مهم‌تر اینکه ممکن است گزینه‌های موجود در پایگاه داده آن‌ها کم باشد. همه این موارد باعث کاهش شانس شما برای پیدا کردن ملک موردنظرتان خواهد شد؛ این در حالی است که سرویس های آنلاین مسکن امکان فیلتر اطلاعات و جستجوی هدفمند را برای شما فراهم کرده‌اند. با استفاده از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌توانید بدون نگرانی و استرس، بارها اطلاعات را فیلتر کرده و داده‌های مختلف را مشاهده کنید. متراژ، بودجه، محله، نوع معامله، تعداد اتاق، سن بنا، نوع ملک و… انواع فیلترهای موجود در سرویس های آنلاین هستند که شما را به خانه یا مغازه مورد نیاز خود نزدیک و نزدیک‌تر خواهند کرد.

پایگاه داده بزرگ

هر بنگاه مشاور مسکن فقط و فقط خانه‌ها، مغازه‌ها، سوییت‌ها و سایر سازه‌های محله خود و در بهترین حالت محله‌های مجاور را پوشش می‌دهد؛ اما سرویس های آنلاین مسکن همه املاک را در خود جای داده‌اند. به‌همین‌دلیل با استفاده از این سرویس‌ها، هزاران انتخاب‌ پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

حذف کمیسیون غیرقانونی

هر معامله ملکی درصد پورسانت با حق کمیسیون مشخصی دارد که از سوی مسئولین صنف بازار مسکن تعیین شده است. اما احتمال دارد تعدادی از بنگاه های املاک مبالغ و درصدهایی چندین برابر عدد اعلام شده از خریدار و مشتری دریافت می‌کنند. با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های فعال در حوزه مسکن می‌توانید دست واسطه‌گرانی که حق کمیسیون غیرقانونی دریافت می‌کنند را از معاملات ملکی کوتاه کنید. به این ترتیب هزینه کمتری پرداخت کرده و معاملات ملکی شما سودآورتر پیش می‌رود.

اطلاعات کامل ملکی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اپلیکیشن‌ها و سایت‌های فعال در حوزه مسکن، ارائه اطلاعات کامل و جامع درباره واحدهای مسکونی یا تجاری موردنظر است. بررسی متراژ، محله، تعداد اتاق‌ها، تجهیزاتی نظیر پارکینگ، انباری و آسانسور، تعداد واحدهای ساختمان و… حداقل اطلاعاتی هستند که درباره هر ملک در اختیار شما قرار خواهد گرفت. البته برای ملک‌های مجلل درباره امکانات بیشتری توضیح داده شده است. کنار اطلاعات کامل ملک، مشاهده تصاویر متعدد از خانه امتیاز بزرگی برای سرویس های آنلاین املاک محسوب می‌شود. این در حالی است که اغلب بنگاه‌های سنتی درباره ملک اطلاعاتی محدود به شما ارائه می‌کنند و برای مشاهده ساختمان هم باید واحد موردنظر مراجعه کنید.

 

آدرس

اراک

جزئیات

کد آگهی: 100
تعداد بازدید: 32
تاریخ انقضاء: ۱۴۰۰-۰۳-۲۳
ثبت شده در لیست: بابازار مطالب

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به دفتر بابازار املاک مراجعه و یا با شماره 09182589556 تماس حاصل فرمایید.

آدرس دفتر بابازار املاک: اراک، کوی پردیس یک - میدان هنر - روبروی شورای شهر